Публікації

ПРО ЧОЛОВІЧУ ІСТЕРИКУ ВІД ПСИХОЛОГА ЦЕНТРУ ПСИХОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ “ЩАСЛИВА СІМ”Я”, що в м. ІВАНО-ФРАВНКІВСЬК.

Чоловіча істерикаДві сторони однієї медалі. Так дивно …

Ось тільки мить тому це був такий щирий, чуттєвий і емоційний чоловік, справжній романтик, тонко відчуває найменші перепади настрою того, хто знаходиться поруч, вишуканий поціновувач краси світу, з яким завжди було приємно спілкуватися, адже він в будь-якій ситуації міг підтримати, підбадьорити, обнадіяти і зігріти своєю променистою усмішкою. І раптом він перетворюється на нервового скандаліста, що розсипає  претензіями, звинуваченнями і докорами. Емоційний негатив, як лавина сповзає з такою інтенсивністю, що створюється враження, ніби цей дріб’язковий привід для сварки – найбільше горе, або найважливіша проблема в його житті. При чому вибухнути він може в одну мить. Причиною може бути що завгодно: будь-яке слово, жест, або погляд. Нескінченні з’ясування відносин, скандали з грюканням дверима, сварки з биттям посуду, крики і істерики, черговий відхід з будинку «назавжди – нерідко подібні речі провокують зовсім не жінки .

ЧОЛОВІЧА ІСТЕРИКА  – що це насправді?

Емоційні сплески у чоловіків – слабкість чи сила характеру?

Як жити з таким чоловіком і як боротися з його перепадами настрою?

Чи зможе він коли-небудь переступити межу і вдарити?

Ніколи не думала раніше про чоловічу істерику і знову клієнтський досвід, який я черпаю від них, і потім потихенько воно лягає  на душу, закладається в голові, опрацьовується і виливається у статтю.

Ми дуже просто влаштовані …

Кожна властивість нашої психіки вимагає свого задоволення, кожна потреба прагне бути  задоволеною, а кожне бажання – бути реалізованим. Реалізуючи бажання, ми відчуваємо себе добре, чи не реалізуючи, його відповідно-  відчуваємо страждання.

Найбільша насолода для кожного з нас – це створення емоційного зв’язку: отримання і віддача емоцій. І це властивість вимагає своєї реалізації незалежно від того, хто його власник – чоловік чи жінка. Радіючи сонячному дню, усмішці близької людини, враженням від хорошого фільму, приємної зустрічі з друзями, в наступний момент він може так само бурхливо засмутитися через розбиту ваз. Внутрішні емоційні гойдалки  – це механізм без гальм, який присутній насправді в кожного з нас.

Чоловік  насправді  буває  справжнім романтиком, вони  вміє  красиво доглядати за жінкою.  У розвиненому стані емоційно правильно вихований  людина здатна на найвищі почуття по відношенню до іншої людини – співчуття, співпереживання, любов. Найбільша насолода для  іншої людини – це віддача власних почуттів, емоцій, енергії тому, хто її потребує більше, ніж він сам.

З  раннього дитинства хлопчики зазвичай чують щось в дусі «будь чоловіком», «не плач, ти ж хлопчик», «що ти нюні розпустив, як дівчинка», звикаючи з помилковою думкою, що прояв емоцій – це слабкість. Хлопчик все так само емоційно переживає всі події свого життя, але намагається не показувати своїх почуттів, замикаючи все всередині себе, пригнічуючи свої емоційні пориви. Обриваючи самі прояви здорових властивостей, батьки зупиняють  повноцінний розвиток з усіма барвами емоцій.  Нерідко до цього приєднується вплив домашніх лякалок в стилі «я тебе з’їм!” Або “ось тебе дзига вкусить за бочок» тощо, страшні книги з поїданням звірами, бабами-Ягами, зміями Гориничами  і іншими жахами, жорстокі мультики і криваві відеоігри – все це замикає розвиток зорового способу реагування  в стані страху. Тут слід зазначити, що, незважаючи на всю емоційність, бурхливе вираження найбільш негативних почуттів і думок, в процесі скандалів і істерик чоловік із здоровим  проявом емоцій, в якому б поганому стані він не знаходився, як би огидно він себе не відчував, яку б трагедію всередині не переживав, все одно  менш схильний під  час істерик  не застосовувати фізичної сили.

Однак зірватися в істерику може навіть високорозвинений в емоційному плані чоловік.  Це може трапитися, коли людина потрапляє в стан над стресовий, при якому йому не вистачає сил утримувати тиск, обставини стають сильнішими  і буквально скидають його вниз. Безумовно, в такій стресовій ситуації ніхто не може перебувати довгий час. Обставини змінюються, психіка адаптовується, і баланс відновлюється. Людина повертається до звичних для його рівня способів реагування.

Як погасити емоційну пожежу?

Істеричні  прояви у поведінці завжди вимагають зворотного емоційного зв’язку. «Виступаючий» очікує від своєї «аудиторії» будь-якої  реакції, і чим більш емоційною вона буде, тим більше задоволений сам герой. Глибоке розуміння того, що відбувається  в ситуації стресу, чи конфлікту вже здатне докорінно поміняти ваше ставлення до конфліктної ситуації та провокатора, чи ініціатора.  Всі його прагнення стають  очевидними, а прояви передбачуваними.

Чітко усвідомлюючи психологічні механізми істерики, можна визначити варіанти виходу з кризової ситуації. Відсутність емоційної зворотної реакції позбавляє провокатора бажання продовжувати істерику. Холодні односкладові відповіді на будь-які «жаркі» провокуючі питання дають зрозуміти, що ви не ігноруєте їх, але разом з цим не дадуть  очікуваної  і настільки бажаної  емоційної  відповіді, а значить, істерика перестане приносити свої плоди – не буде задоволення, і всі зусилля зійдуть на марне. Як тільки стане зрозуміло, що ви не піддаєтеся на провокації і не збираєтеся  ділитися емоціями – як позитивними, так і негативними провокатор тут же стримає свій запал, і його істерика почне згасати сама собою. Правда, в такому випадку він може спробувати знайти іншу, більш вдячну публіку для своїх виступів, але це вже точно будете не ви.

Емоційно  здоровий чоловік – це просто знахідка для будь-якої жінки, він здатний відчути і розділити з нею найкращі почуття, підтримати у важку хвилину і зрозуміти всі її переживання, створити атмосферу любові і романтики. Він може дати їй можливість відчути себе справжньою королевою і найулюбленішою і бажаною жінкою на світі, він приємний в спілкуванні і нерідко стає душею компанії.

Я бажаю кожній жінці зустріти такого чоловіка, не бути провокатором його істерик, спільно досягати позитивних емоційних сплесків, конструктивно вирішувати конфлікти і непорозуміння. І при виникненні труднощів, негараздів скористатися ПОСЛУГАМИ , або звернутися за ДОПОМОГОЮ ПСИХОЛОГА  нашого ЦЕНТРУ ПСИХОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ у зручний час.  Ми працюємо з користю для ВАС у місті ІВАНО- ФРАНКІВСЬКУ.

З турботою, розумінням, прийняттям Оксана Крутоголова.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Enter Captcha Here : *

Reload Image