Напрямки діяльності

Опираючись на багаторічний досвід роботи та результати,  проведеного аналізу та моніторингу сімей, з якими доводилось працювати, ми визначили декілька основних напрямків діяльності, які в нашій практиці виявились  найбільш результативними:

Створення відеоматеріалів (телевізійний та інтернет- продукт), який  дозволяє сім’ям  отримувати кваліфіковані відповіді з різних проблемних питань. Ми прагнемо у своїх передачах допомагати  пізнавати наше життя в ширшому просторі, розібратися у своїх стосунках, якщо є якісь непорозуміння, то навчати краще розуміти і розібратися в них.  Тим більше, що  ми відкриті до діалогу і кожна сім’я, при бажанні,
може   поділитися якимось своїм досвідом сімейних стосунків, а цей досвід  безцінний.

Допомога особам/сім’ям, які постраждали внаслідок АТО та ін. воєнних подій.
Бійці,  які повертаються  із зони АТО кардинально інші. Війна змінила його систему цінностей. Воїни повертаються із зруйнованими та понівечиними душами, психікою. Це призводить до руйнування та розпаду сімей. Наше завдання стабілізувати їхній стан до норми, допомогти знайти взєморозуміння у своїх родинах та сім’ях. Допомоги будуть потребувати усі члени сім’ї і нам, мирному населенню, також потрібно вчитися жити в соціумі і в  сім’ях  з учасниками АТО.

Проведення тренінгів в освітніх закладах з метою профілактики негативних явищ серед дітей та молоді.

Центр психологічних послуг  “Щаслива сім’я” активно співпрацює з освітніми закладами м. Івано-Франківська  та області. Психологами центру проводяться  тренінги щодо запобігання негативних явищ серед дітей та  молоді. Крім роботи з дітьми, психологи  Центру  розробляють  і пропонують  освітнім закладам дитячо-батьківські тренінги, також окремі тренінги для батьків з метою поліпшення стосунків між членами родини  для  допомоги  батькам та їх дітям у  створенні позитивного  мікроклімату  у родині. Дітей потрібно навчати поважати себе, як особистість, навчати тому, що їм буде потрібно в житті, в тому числі взаєминам у сім’ї, міжособистісним стосункам та вмінню домовлятися і вирішувати проблемні ситуації. Позитивні відгуки про нашу діяльність надихають нас  на активну роботу. Дошлюбна підготовка молодих пар до сімейного життя.
З одного боку сім’я – це особиста справа кожного, а з іншого – вона є складовою суспільних відносин, якщо родина не щаслива і переповнена проблемами, то це відбивається на дітях, які в майбутньому створюють власні сім’ї  в яких часто повторюють помилки своїх батьків. Коли молода пара вирішує перейти у своїх стосунках на новий етап і створити сім’ю, кожен з них, окрилений чудовою можливістю невіддільно бути поруч зі своєю половинкою, сподівається на щасливе спільне майбутнє. Іноді варто задуматись і над тим, чи співпадають їхні погляди на сім’ю, впевнитись у тому, що вони дійсно підходять один одному, а також кожен з них повинен перевірити свою внутрішню готовність до сімейного життя. Молодим парам, які вирішили  побратись чи у яких сімейне життя тільки починається, пропонуємо консультації, семінари та тренінги, які допоможуть інформаційно та психологічно підготуватись до життя у новій соціальній ролі. Створення сім’ї не може обмежитися тільки знаковою подією у вигляді весільної церемонії, це – складний, цілісний процес, показником результативності якого буде “щаслива сім’я на все життя”.Звернувшись до наших психологів,  ви зможете отримати той фундамент знань,  який допоможе в майбутньому уникнути розчарувань, а справлятись з труднощами стане легше.

Консультації та супровід сімей  під час та після розірвання шлюбу.
Яким  є основний мотив  вступу в шлюб, такою, здебільшого, є і якість сімейного життя. Настають такі моменти, коли доводиться переживати багато кризових періодів. Коли сімейна пара намагається вирішити проблему за рахунок спеціалістів, то  це шлях до вирішення, якщо самотужки-це дуже непросто. Від цього страждають діти, які здебільшого успадковують саме такий досвід взаємин і несуть його потім уже у свої сім”ї.  І пара проживає у “паралізованих” стосунках і надалі або ж розлучається і в такий спосіб, ніби вирішує проблему взаємовідносин.
Профілактика та запобігання  кризових стосунків та насильства в сім’ї.
Жінки чи чоловіки, яких торкнулася проблема насильства чи якісь серйозні проблеми у стосунках,  проживають решту  свого життя з розбитою душею і травмою.  Ми прагнемо допомогти їм зцілитися. Вони не хочуть продовжувати так жити, але не знають, як вийти з ситуації. Ми готові прийти на допомогу, щоб разом знайти шлях і вибратися з цієї ситуації і тепер настав час, щоб почати новий шлях.  Оточуйте себе людьми, які вас люблять і рухайтеся далі, адже це єдиний спосіб загоїти рани і навчитись жити по–новому у своїй сім’ї.
Проведення заходів з метою популяризації сім’ї.
Сім’ю і родину потрібно популяризувати різними заходами та в різний спосіб. Починаючи із святкування Дня родини. Менше 1% населення знають про таке свято. Ми говоримо про традиційну сім’ю тобто чоловік+жінка. Держава повинна пропагувати такі заходи і впроваджувати  такі програми, які б працювали на збереження сімейних та родинних цінностей, зміцнення інституту шлюбу.
Налагодження співпраці з державними органами влади,  адже самостійно громадським організаціям та активістам працювати і надавати допомогу сім’ям без участі держави неможливо.
Ми не знаємо що тут можна зробити, і цього не знає жодна схожа за діяльністю  громадська організація в Україні. Влада не чує свій народ.  Державні структури не активні в питаннях співпраці з громадськими організаціями. Тому і результату взаємодії та механізму співпраці, який би працював як одна цілісна система,поки що не існує у нашій практиці.