Публікації

ДОПОМОГА ПСИХОЛОГА у подоланні стресу, після розриву стосунків з чоловіком.

stress

Чи можливе розлучення без стресу? Напередодні та в процесі розлучення навряд чи якась жінка буде танцювати від радості. Хоча може бути й інший поворот подій – відчуття майбутньої свободи, радість від іншої ноаово особистого життя. Зазвичай жінка відчуває образу, жаль від невдалого шлюбу, сльози, депресія, тут ви не самотні. Психологи та психотерапевти ЦЕНТРУ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ  “Щаслива сім”я” в місті Івано-Франківську   підкажуть  Вам, як подолати кризовий стан, який є нормальним при такій ситуації. Становище ускладнюється якщо в сім»ї є діти спіліні і від іншого батька. Якщо є маленька донька, то навряд чи вона зрозуміє, куди подівся її тато, а якщо син від першого шлюбу звик до вітчима і вже встиг його полюбити, то тут важко дати якісь рекомендації. Психологи вважають розлучення однним  з головних стресових передумов, звертають увагу на порожнечу. Йдеться про душевну порожнечу, коли від усвідомлення своєї непотрібності і туги, нікуди себе подіти. Але якщо у вас є син, який вступив в перехідний період, то ви йому потрібні, і крихітка-дочка, яка не виросте без вашої турботи. Не будемо вас заспокоювати такими банальними фразами «відволічіться на дітей», «все пройде», або «знайдіть іншого чоловіка», хоча і в цьому є частка істини. Тяжке життя? Коли все бачиться в чорному світлі, але ж воно на цьому не закінчується. Що можна порадити? Постарайтеся перетерпіти, перебороти, перестраждати найважчий період після розриву стосунків. В  більшості випадків цей період триває два місяці. Так уже влаштована наша психіка, що ми не можемо вічно падати в безодню відчаю і постійно ридати, навіть якщо приходять і більш важкі випробування. Розлучення, коли ви розлучаєтеся зі своїм чоловіком, не є страшною бідою. Просто треба грамотно з цим впоратися з допомогою фахівця. Після закінчення 2 або 6 місяців настрій поступово прийде в норму, і на зміну відчаю, а тим більше, коли під вашому опікою знаходиться діти, прийде бажання вірити в краще і прийде бажання жити по-новому. Ви будете приймати залицяння від інших чоловіків. Але якщо через 6 місяців ваша туга, нарешті, розвіється, то це означає,  що ви подолали цей непростий етап у вашому житті. Якщо колишній чоловік відповідальний батько то він не залишиться байдужий до своєї дитини. Показником душевного заспокоєння і вашого спокою може служити діловий  і доброзичливий тон у спілкуванні з ним. Не потрібно без кінця переглядати спільні фотографії, перебирати дрібнички, які були подаровані колишнім чоловіком, проливати струмками сльози, труїти свою душу. А може краще зайнятися собою? І тут потрібно не тільки стояти біля плити день і ніч, а записатися в спортклуб, ходити в салони краси, доглядати за своїм обличчям і тілом. Записатися на тренінг, спілкуючись з такими ж дамами, які пережили розлучення, можна розширити коло спілкування, а досвідчений психолог підкаже вам, як можна швидше адаптуватися до нового життя.

1. Не можна залишатися наодинці з горем, не варто в собі замикатися. Своєю неприємністю потрібно поділитися з великою кількістю людей. Тоді ви відчуєте, що не так важко на душі. Можна звернутися до подруги, поплакатися, але краще звернутися до психолога чи психотерапевта.

2. Якщо ви замкнута людина і ви не хочете ділитися з чужими людьми своїми проблемами, заведіть щоденник. Він допоможе пережити розставання, ви краще усвідомите проблему, коли пропишете  її на папері. Ці емоції перестануть тиснути вам на душу, і поступово відпустять. Ви звільнитеся від тягару  і знову зможете контролювати і себе, і свої переживання.

3. Сядьте перед дзеркалом і розкажіть собі про ваше горе. Така терапія ефективно знімає стрес, потім потрібно зробити пару хороших, вчинків – це підвищить настрій і ви доведете собі несерйозність проблеми.

 

4. Пориньте в роботу. Робота є чарівним засобом від будь-яких проблем, допоможе пережити розлучення  і відверне від проблем, і потім робота має свою перевагу, за неї платять.

5. Потрібно зайнятися працею просто до знемоги. Це може бути люте прання, перестановка в кімнаті, аеробіка, біг. Варто дати волю своїм емоціям, їх потрібно випустити назовні, щоб вони не змогли вас зруйнувати зсередини.

6. Спорт допомагає впоратися зі стресом, сходіть в спортзал,  на фітнес позаймайтеся. І природа лікує, сходіть в ліс, прогуляйтеся по парку. Перечитайте улюблену книгу, подивіться відео. Намагайтеся нарядно одягатися, навіть якщо ви будете одна вдома. Потрібно робити так, щоб ваше життя було насичене подіями.

7. Проти стресу допомагає правильне харчування. Відмовтеся від солодощів і прянощів. Все що необхідно вам, – це різні фрукти, овочі, мінеральні води та соки.

8. Займіться медитацією. Ви повинні перебувати в стані спокою й умиротворення, в цей час відновлювальні сили протікають в два рази швидше, ніж це відбувається під час сну.

9. Приберіть речі, які нагадують про колишнього чоловіка. Не потрібно перебирати листи з фотографіями, краще візьміть і все викиньте., або ще краще спалити їх. Ви повинні поставити перед собою мету, повернутися до життя. Зараз у вас є реальний план проявити себе. І вистачить ридати. Тепер ви зможете надіти своє улюблене плаття, яке він вважав вульгарним, ви можете зустрічатися зі своєю шкільною подругою, яку він вважав дурною, сходити в нічний клуб з друзями. Життя триває.

Ви дізналися, як можна подолати стрес після розриву стосунків  з чоловіком. І на початковому етапі і напередодні розлучення вашом головною  зброєю є впевнений і тверезий погляд у майбутнє. Це прийде не відразу, спочатку буде стрес, але після відчаю, безсонних ночей і переживань він пройде. Згадайте, що написано на древньому пам’ятнику «все пройде, і це теж», і на своє озброєння візьміть таку фразу з відомого кінофільму «в 40 років життя тільки починається».

Психологи  «Щасливої сім’ї» допоможуть  у вирішенні дрібних проблем, поки вони ще не стали критичною точкою розвитку кризових стосунків і не отруїли те щастя, на яке заслуговує кожна з Вас.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Enter Captcha Here : *

Reload Image