Публікації

ПРОСТА ПСИХОЛОГІЯ СТОСУНКІВ.

Бути разом,  рік, два – це не показник.
Весілля – теж не показник, це лиш один момент дуже позитивний у жититі.
А ось залишитися і не піти, коли вона в післяпологової депресії, або жити в розумінні, в теплоті, коли у вас багато дітей, а вам самим нічого їсти,,  пройти через все це і залишитися теплими один до одного – це не просто показник, це щастя. Терпіти дівчину, яка роками ходить з вами на побачення, 2-3-5 годин – це просто, а от жити з жінкою добами, спати, їсти і мати спільних дітей з жінкою, яка плаче, іноді хворіє, ревнує і переживає абсолютно різні стани і при цьому любити її, як раніше, або навіть ще сильніше –  це повага.

Щоб навчитися їздити на автомобілі ми відвідуємо курси, навчаємось. А от щоб створити сім”ю і будувати стосунки, ми не придаємо цьому особливого значення. Коли  ламається машина – спускає колесо, двигун погано заводиться, і т. і. –  ми сприймаємо-це абсолютно спокійно.  Можемо відремонтувати самі – ремонтуємо, не можемо – віддаємо і платимо тому, хто може. Дуже рідко зустрічаються люди, які їздять на поламаному авто. Але чомусь у житті все по -іншому.  У сімейних  відносинах все відбувається інакше – навіть коли вони явно “несправні”;-( , люди часто продовжують на них “їздити”, поки ті не розваляться остаточно. Іноді спрацьовує принцип « пройде все сасе собою», іноді люди заткнувши вуха продовжують їзати на гуркітливому авто  все життя, іноді відносини все-таки розвалюються, як і будь-яка інша річ, якщо її достатньо довго ламати. І, судячи з усього, дуже рідко хто береться свої відносини лагодити, не кажучи вже про якісь “профілактичні” процедури  і планове обслуговування”.справді ми не відремонтовуємо їх, не перевіряємо, не відновлюємо і не рихтуємо. Вірніше, спроби полагодити трапляються досить часто, але зазвичай це схоже на побиття загнаного коня батогом в спробах змусити її встати і радісно проскакати ще сотню-другу кілометрів. Всі ці скандали, образи і істерики, які люди “закатують” один одному, або більш тонкі форми маніпуляції  – все це не зцілює ваші відносини, а тільки ще більше їх калічить.

Можна було б зрозуміти, якби справа була в нестачі знань з ремонту та технічного обслуговування відносин. Можна було зрозуміти, якби проблеми в стосунках були не такі очевидні, як це буває у випадку прихованих дефектів у складних механізмах. У першому випадку можна було б підказати і навчити, які гвинтики і в який бік підкрутити, де стукнути, де замінити. У другому випадку можна було  би  навчитися  діагностиці несправностей.  Але на практиці біда явно в чомусь іншому, бо, по-перше, наявність проблем зазвичай є  абсолютно очевидною, а знання з “ремонту”якими володіють фахівці-психологи є доступними. Я маю на увазі ПОСЛУГИ СІМЕЙНОГО ПСИХОЛОГА. І, тим не менш, несправні відносини частіше розвалюються, ніж дійсно налагоджуються, якщо не турбуватися про них і не залучати Психолога.

Все виглядає так, немов для більшості хороші відносини – це питання перебору різих  варіантів, а не результат власних зусиль. Зрозуміло, мова не йде про те, що хороші приємні стосунки можна налагодити з будь-якою людиною, але чому б не докладати зусиль до налагодження відносин з хорошим фундаментом? Чому все завжди закінчується однією з крайнощів – скандалами,  або закриванням очей на проблеми? Чому б не гнати машину в сервіс, як тільки виявився сторонній звук, а не чекати поки він «назовні вийде»? Тобто чому не звернутися на першопочатковому етапі до спеціаліста-психолога чи психотерапевта. і уникнути довготривалого, руйнівного конфлікну чи розлучення і зберегти психіку свою івого коханого, чи коханої і найголовніше не травмувати її своїм діточкам.

Фактично, у нас взагалі немає ніякої культури відносин і, тим більше, немає культури їх налагодження і регулювання. Є тільки ряд казкових сценаріїв, за якими все повинно б відбуватися, але ніколи не відбувається. А в кінцевому результаті, всі ” сліпо” сподіваються на “авось” –  не вийде з одним, так вийде з іншим, треба просто терпляче далі шукати того єдиного, з яким чудесним чином все буде легко і просто.

Так-то воно так. Якщо продовжувати автомобільну аналогію, то деякі багаті люди можуть дозволити собі купити практично досконалий автомобіль разом з командою механіків, які будуть за ним день і ніч стежити, так, що власникові не доведеться ні про що турбуватися. Але таких багатіїв трохи, а іншим доводиться їздити на звичайних машинах по звичайних дорогах і постійно стикатися з звичайними проблемами. І якщо заміна Жигулів на БМВ ще приносить якесь полегшення (якщо у вас, звичайно, грошей на це вистачить), то заміна БМВ на Мерседес вже абсолютно нічого не міняє, і якщо проблеми з машиною продовжують виникати, то доведеться їх якось вирішувати.,

Те ж саме і у стосунках.   Є гарні люди зі здоровою психікою і багатим внутрішнім світом – можливо  їм з побудовою стосунків простіше і все у них відбувається само собою, без особливих зусиль, як в казці. Але чи багато таких щасливців серед нас, простих смертних? І якщо наші відносинив  очевидь  ніяк не ладяться, то пора вже перестати міняти шило на мило, або ховати голову в пісок Можливо, варто вже визнати, що машина барахлить і зайнятися її ремонтом, а не чекати, поки у неї колеса відваляться? Немає ніякої великої складності в тому, щоб привести відносини в порядок. Принаймні, якщо випадок не зовсім запущений, а в своїй основі ці стосунки взаємно стійкі  І не потрібні для цього ніякі секретні тібетські техніки. Більшість проблем, з яких починається руйнування стосунків , вимагають простих знань і умінь, які закладені у кожного з нас ще з дитинства. ну і звичайно – набутий досвід кожного і зусилля. Треба тільки визнати, що  туднощі, чи проблеми існують і з ними потрібно розібратися, а не закривати завісами ці негаразди.

Щось відбувається – так поговоріть про це! Щось напружує – так не робіть вигляд, що все в порядку! Щось не подобається – скажіть про це! Досить тривожитись з того приводу, що відносини від цього постраждають, – найбільше вони постраждають саме від байдужості, бездіяльності, пасивності, ігнорування. Час, як правило  не лікує.  Терпіння не допомагає.

p. s.

Якщо зараз у вас виникають “закономірні” питання, що конкретно робити в тій чи іншій ситуації, і як налагоджувати ваші давно “розклеїні”  відносини, то ПСИХОЛОГИ ЦЕНТРУ ПСИХОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ  “ЩАСЛИВА СІМ”Я”  готові протягнути ВАМ руку ДОПОМОГИ. 

Не завжди відносини можна налагодити, особливо, якщо ніяких відносин давним-давно вже і немає. Мова про те, що хороші стосунки не падають як небесна манна, а вимагають клопіткої  роботи і постійного догляду. Зрозуміло, що устосунках  найбільше хочеться саме розслабитися, просто побути собою з усіма своїми “тараканами”, “скелетиками у шафі”, “внутрішніми хрюшками” – для цього стосунки і потрібні і заводяться. Але саме це їх і може руйнувати, коли ви не дозволяєте і не даєте права залишатися собою з тими ж тарганами і всім переліченим “арсеналом” своєму партнеру. Про стосунки  дорогою вам  людиною треба дбати, їх потрібно оберігати і плекати, а не сподіватися на те, що все як-небудь саме владнається. Воно не владнається, воно поступово буде з кольорової веселки перетворюватися на туманний день.

Я щиро бажаю вашим стосункам цвітіння, гармонії, перспективного розвитку. З турботою, розумінням ПСИХОЛОГ ЦЕНТРУ “Щаслива сім”я” Оксана Крутоголова.

От що важливо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Enter Captcha Here : *

Reload Image